Kategórie
animation FX music video postproduction

Clothed in roots and fire

Ide už o druhý singel hudobnej skupiny Bruno Benetton Free Band z ich debutového albumu The Phenomenons of Pop (2010), z ktorého predtým vyšiel v spoločnoej spolupráci videoklip ku skladbe Youre my mate. Text najnovšej piesne napísal americký spisovateľ Richard Lance Williams pochádzajúci z Austinu v štáte Texas. „Skôr by som povedal, že sme sa pokúsili zhudobniť poéziu Richarda Lancea Williamsa,“ povedal gitarista BBFB Michal „Mustafa“ Novák.

Videoklip zobrazuje krátky príbeh o prebudeni bionickej bytosti do ponureho postapokalyptického sveta. Uzrie svet, ktorý plný stôp po ľudskej krutosti a rozhodne sa pokračovať vo svojom putovaní. Inšpirácia pre spracovanie vychádza divadelnej hry Karla Čapka R.U.R. a japonských postapokalyptických animákov. Videoklip je montážou množstva animačných techník, ktoré dopomohli k finálnemu výsledku.

Postava bytosti vnikla ako reálny model, ktorý následne poslúžil pre stop-motion. Výroba prebiehala niekoľko mesiacov počas leta až po finálny strih na jeseň.

 

Credist:
Directed by: Adam Šišulák
Produced by: Michal Novák

Format:
Pomer: 16:9
Rozlišenie: FullHD
Obraz: farba
Pomer: 16:9